Rosa Nocturna je brněnská kapela hrající melodický symphonic-power metal. Ve svých písních klade důraz na zajímavé melodie, bohaté symfonické aranže a silné kytarové riffy. Převážně české texty vypráví poutavé příběhy, milostné romány či bájné epopeje. Snaží se předat pozitivní energii anebo nutí posluchače k zamyšlení.

Kapela byla založena v roce 2007. Od té doby vydala 4 alba, 4 singly a participovala na mezinárodním kompilačním CD. Dále vydala 6 videoklipů, hraných či kreslených. Teprve vydáním alba Zapomenuté příběhy v roce 2016 však začala více pracovat na své propagaci a PR.

Rosa Nocturna

Vystoupení Rosy Nocturny není jen koncert, ale zážitek. Kromě pódiových rekvizit a kostýmů si kapela zakládá i na interakci s publikem a zve si fanoušky na stage. Odehrála koncerty po celé ČR po boku českých i zahraničních kapel jako Welicoruss, Ador Dorath, Malorshiga, Sagittari, Tezaura a mnoha dalších.

Přestože živě kapela vystupuje v počtu 5 až 7 muzikantů, na svých albech dává prostor i mnoha hostům z dalších českých kapel. Neomezuje se žádnými hranicemi, styly ani pravidly a rozpoutává doslova muzikálový hudební cirkus.

Významným počinem kapely je historicko-romantický videoklip O lásce, o válce a o krvi, kde jednu z hlavních rolí ztvárnil frontman kapely Týr - Heri Joensen.


Naše hudba

Top videaNadcházející koncerty

Najdete v sekci KONCERTY a dále na našem Facebooku nebo Bandzone.Fotky, loga, stageplan...

Více promo fotek, loga, stageplan a další informace o kapele najdete zde na veřejném google drive kapely.Kontakt

 email: kapela@rosanocturna.cz     mobil: +420 777 052 892 (Tonda)