Rosa Nocturna je brněnská metalová kapela. Umě kombinuje prvky symphonic, folk a power metalu. Ve svých písních klade důraz na zajímavé melodie, bohaté aranže a silné kytarové riffy. Převážně české texty vypráví poutavé příběhy, milostné romány či bájné epopeje. Snaží se předat pozitivní energii nebo zvou posluchače k zamyšlení.

Rosa Nocturna

Kapela byla založena v roce 2007. Od té doby vydala 4 alba, jedno z nich i v anglické verzi, 4 singly a participovala na mezinárodním kompilačním CD Spectrum. Dále vydala 6 videoklipů, hraných či kreslených a několik klipů z živých vystoupení. Na své propagaci a PR začala aktivně pracovat vydáním alba Zapomenuté příběhy v roce 2016, kdy si ujasnila své cíle pracovat na profesionální úrovni a hrát pro co nejvíce lidí.

Vystoupení Rosy Nocturny není jen koncert, ale zážitek. Kromě pódiových rekvizit a kostýmů si kapela zakládá i na interakci s publikem a zve si fanoušky na stage. Odehrála již mnoho koncertů po boku českých i zahraničních kapel.

Rosa Nocturna

Živě kapela vystupuje v počtu 5 až 7 muzikantů. Na svých albech ale dává prostor i dalším muzikantům z jiných českých kapel. Neomezuje se žádnými hranicemi, styly ani pravidly a rozpoutává doslova muzikálový hudební cirkus.

Významným počinem kapely je historicko-romantický videoklip O lásce, o válce a o krvi, kde jednu z hlavních rolí ztvárnil frontman kapely Týr - Heri Joensen.

11.11.2020 Rosa Nocturna oficiálně vydala poslední album Andělé a bestie a 1.9.2022 jeho anglickou verzi Angels and beasts.

Andělé a bestie

Hudba

Top videaNadcházející koncerty

Najdete v sekci KONCERTY a dále na našem Facebooku nebo Bandzone.Fotky, loga, stageplan...

Více promo fotek, loga, stageplan a podrobnější informace o kapele najdete zde na google drive kapely.

Stáhnout logo bílé na černém pozadí: PNG   PDF   Logo
Stáhnout logo černé na bílém pozadí: PNG   PDF   LogoKontakt

 email: kapela@rosanocturna.cz     mobil: +420 777 052 892 (Tonda)