Rosa Nocturna je brněnská kapela hrající melodický symphonic-power metal s českými texty. Stálými členy jsou kytaristé Tonda Buček a Petr Vosynek, baskytarista Petr "Dodo" Doležal a bubeník Pavel Číž. Za mikrofonem je možné slyšet hlavní hostující zpěvačku Viktorii Surmovou a další zpěvačky a zpěváky, kteří se podíleli na posledním albu kapely Za hradbami času. Kapela hledá možnosti ke koncertování.

  Nový klip O LÁSCE, O VÁLCE A O KRVI

Kapela bude v dubnu a květnu 2019 natáčet nový videoklip k písničce O lásce, o válce a o krvi. Natáčet bude filmová agentura Ninetytwo production. Bude se jednat o romanticko-válečný klip (krátký film) ztvárňující děj písničky. Ve zkratce. Hoch, kterého odmítne jeho milá, se dá na vajnu, ve které zahyne.

Kapela shání dobrovolníky a nadšence, kteří by se chtěli na klipu podílet, případně si v něm zahrát.

Tonda Buček, autor scénáře, upřesňuje:

Děj bude zasazen přibližně do období 18. století a napoleonských válek. Na přesném dobovém určení netrváme, neb to by bylo velice drahé. Nicméně dobu chceme co nejvíce zachovat a proto se vyvarujeme typických znaků jiných období (např rytířská zbroj, uniformy ze světových válek atd.).

Jaké hledáme herce:

Hlavní hrdina. Muž cca 18 - 25 let. Pro cca 5 natáčecích dní. V klipu se objeví jako milovník i jako voják v napoleonské uniformě.
Hlavní hrdinka. Dívka cca 17 - 25 let. Cca 3 natáčecí dny. V klipu ztvární děvče, které odmítne hlavního hrdinu a provdá se za jiného muže.
Milenec a manžel hlavní hrdinky. Muž 25+ let. Cca 2 dny.
Ostatní postavy: Na hradě, ve vesnici, všude jsou lidé a my potřebujeme komparz na doplnění atmosféry. Sedláky, selky, děti, kuchař, kovář, podkoní, kancléř, krámkař, prodavač perníků se stánkem... cokoliv vás napadne.
Jakákoliv postava, která vás napadne a která by mohla být v 18. století na hradě nebo na vesnici.
Vojáci v napoleonských uniformách: v klipu bude bitva a do té potřebujeme co nejvíc vojáků.

Místa natáčení:

* Státní hrad Veveří u Brna a to v pátek 26. dubna. Natáčení zabere cca 3 hodiny. Budou se zde natáčet scény jak jde hlavní hrdina k odvodu na vojnu, jak ho odvádí a výcvik. Kromě hlavního hrdiny bude potřeba komparz na doplnění hradního života a minimálně 3 uniformovaní vojáci.

* Tvrz v Rosicích (www.tvrz.net): datum ještě není. Budou zde scény se třemi hlavními hrdiny ze začátku a konce klipu. K dotvoření vesnického života sháníme všechny ochotné komprazisty.

* Skanzen Strážnice (www.skanzenstraznice.cz): datum ještě není. Budou zde scény se třemi hlavními hrdiny ze začátku a konce klipu. Opět potřebujemeochotný vesnický lid, k dotvoření atmosféry

* U hradu Veveří se bude natáčet napoleonská bitva, datum se domluvá, aby mohlo co nejvíce vojáků.

Koho dál hledáme:

* Někoho ochotného, kdo by pomohl s kostýmy. Sehnat, ušít, půjčit. Potřebujeme pro dobové vesničany a lidi na hradě.

* Kostymérky, maskérky. Před natáčením je potřeba všechny řádně ušpinit, vesničankám rozcuchat vlasy, pánům pořídit špínu za nehty. Při bitvě bude třeba malovat odřeniny, modráky.
* Profi maskéry: na ztvárnění poranění při bitvě. Průstřely, utrhané ruce...
* Fotografy/ky kteří by byli ochotni natáčení dokumentovat.
* Kameramana, který by byl ochotný natáčení dokumentovat, aby mohlo vzniknout video z natáčení.
* A prostě všechny, kdo by se chtěli jakkoliv na klipu podílet. Vždy se najde něco, co lze udělat a vylepšit.

Taktéž budeme potřebovat dobové rekvizity.
Především pojízdný vůz, žebřiňák, který v klipu potáhnou koně.

Kdo by měl zájem se jakkoliv zúčastnit, může se ozvat na kapela@rosanocturna, na číslo 777 052 892 nebo Tondovi Bučkovi na Facebooku.
A rozhodně, kdo má zájem, nastyďte se a ozvěte se. Využijeme všechny a byla by škoda, kdybyste se nezúčastnili jen kvůli tomu, že váháte. Na výsledek budeme všichni pyšní :)

  8.12.2017 vyšlo třetí řadové album Za hradbami času.

 

  Kapela hledá muzikanty na spolupráci a další členy týmu.

Kapela hledá jakékoliv zapálené muzikanty, kteří by chtěli navázat spolupráci. Může se jednat o hostování na nových nahrávkách, živé vystupování nebo cokoliv dalšího. Z podobných spoluprací už vzešlo mnoho zajímavých nahrávek. Hosty je možné slyšet téměř ve všech písničkách na albu Za hradbami času. S mnoha z nich kapela navázala dlouhodobou spolupráci.

Kromě muzikantů to mohou být i další lidé. Fotografové, kteří by chtěli kapelu fotit, zvukař, herci na pódium... Kapela ráda naváže spolupráci s textařem, ráda vyzkouší spolupráci na tvorbě písniček a následné realizaci. Fantazii se meze nekladou a dohodneme se rádi s každým. email: kapela@rosanocturna.cz     mobil: +420 777 052 892 (Tonda)

Naše nadcházející koncerty můžete najít na našem Bandzone nebo FacebookuPřečtěte si starší rozhovor z roku 2016 s kytaristem Tondou o kapele, jejím fungování a chystání CD Zapomenuté příběhy na webu Metalforever.