Rosa Nocturna je brněnská kapela hrající melodický symphonic-power metal s českými texty. Stálými členy jsou kytaristé Tonda Buček a Petr Vosynek a baskytarista Petr "Dodo" Doležal. Za mikrofonem je možné slyšet hlavní hostující zpěvačku Viktorii Surmovou a další zpěvačky a zpěváky, kteří se podíleli na posledním albu kapely Za hradbami času.

Info pro bubeníky

Co nabízíme: dlouhou historii a ještě delší budoucnost. Chceme se dostat na velké festivaly, do velkých klubů a mít hodně fanoušků. Ano, zatím tam nejsme. Proč? Protože nemáme bubeníka a nemůžeme vystupovat. Máme za sebou tři alba a několik videoklipů. Také jsme vydali anglický singl u SOE record label. Kapelník Tonda Buček prošel ročním kurzem Toma Hesse "Music Career Mentoring Program", který je zaměřený na vedení kapely. V kurzu se nejen teoreticky probírá jak vést kapelu, ale jsou v něm zahrnuty i praktické úkoly.
Aktuálně točíme ambiciózní videoklip a budeme nahrávat singl. Po něm bude následovat nové album.

Co požadujeme: mít stejný cíl jako kapela a tah na branku. Chuť na sobě pracovat, zdokonalovat se a pracovat s námi na propagaci kapely. Pokud jsi profík, budeš mít u nás dost prostoru se vyřádit a ukázat. Pokud se ještě necítíš, vůbec není potřeba to hned vzdávat. Napiš a domluvíme se. Písničky jsou totiž psané tak, aby je zahrál i mírně pokročilý bubeník. Byť by se mohlo z nahrávek zdát jinak (a na nahrávce jsme se vyřádili), je většina opravdu jednoduchá a dají se bicí party samozřejmě i upravit a zjednodušit. Takže technickou úroveň hry nevidíme vůbec jako problém. Samozřejmě pro úplné začátečníky to není. Co se času týká, je třeba jezdit na koncerty a repertoár se naučit. My se scházíme pravidelně cca jednou za 14 dní, takže pokud budeš dostatečně blízko Brna, můžeš se připojit. A pokud bys byl z větší dálky, můžeš se repertoár naučit doma a pak se jen sejdeme např. na dvou delších zkouškách, repertoár secvičíme a vyrazíme na koncerty. Jsou i jiné české kapely, jejichž členové jsou z různých koutů republiky. A když to funguje jinde, může i u nás. Vše je to jen o tom chtít a domluvit se. Takže pokud se ti naše hudba líbí a máš zájem se k nám přidat, tak vůbec neváhej, a hned nám piš. Buď na FB nebo na náš email kapela@rosanocturna.cz. Domluvíme se a uvidíme.

  Nový klip O LÁSCE, O VÁLCE A O KRVI

Kapela aktuálně natáčí nový ambiciózní videoklip k písničce O lásce, o válce a o krvi. Natáčí filmová agentura Ninetytwo production. Jedná se o romanticko-válečný klip (krátký film) ztvárňující děj písničky.

Už samotné lokace jsou velmi zajímavé. Jedná se o státní hrad Veveří, historický Skanzen ve Strážnici a historiskou Tvrz v Rosicích u Brna.

Dokonce máme i hvězdé obsazení. Kromě našeho kytaristy Petra Vosynka, který ztvární hlavního hrdinu klipu jsou další dva hlavní herci Viktorie Surmová (kapela Surma) a Heri Joensen frontman kapely Týr z Fearských ostrovů.

Fotky a videa z natáčení můžete sledovat na FB profilu kapely zde: facebook

  Kapela hledá muzikanty na spolupráci a další členy týmu.

Kapela hledá jakékoliv zapálené muzikanty, kteří by chtěli navázat spolupráci. Může se jednat o hostování na nových nahrávkách, živé vystupování nebo cokoliv dalšího. Z podobných spoluprací už vzešlo mnoho zajímavých nahrávek. Hosty je možné slyšet téměř ve všech písničkách na albu Za hradbami času. S mnoha z nich kapela navázala dlouhodobou spolupráci.

Kromě muzikantů to mohou být i další lidé. Fotografové, kteří by chtěli kapelu fotit, zvukař, herci na pódium... Kapela ráda naváže spolupráci s textařem, ráda vyzkouší spolupráci na tvorbě písniček a následné realizaci. Fantazii se meze nekladou a dohodneme se rádi s každým.

  8.12.2017 vyšlo třetí řadové album Za hradbami času. email: kapela@rosanocturna.cz     mobil: +420 777 052 892 (Tonda)

Naše nadcházející koncerty můžete najít na našem Bandzone nebo FacebookuPřečtěte si starší rozhovor z roku 2016 s kytaristem Tondou o kapele, jejím fungování a chystání CD Zapomenuté příběhy na webu Metalforever.