Rosa Nocturna je brněnská kapela hrající melodický metal s českými texty. Stálými členy jsou kytaristé Tonda Buček a Petr Vosynek a baskytarista Petr "Dodo" Doležal. Za mikrofonem je možné slyšet hlavní hostující zpěvačku Viktorii Surmovou a další zpěvačky a zpěváky, kteří se podíleli na posledním albu kapely. Stále však ještě kapela hledá bubeníka.

Info pro bubeníky

Co nabízíme: dlouhou historii a ještě delší a zářnou budoucnost. Chceme se dostat na velké festivaly, do velkých klubů a mít hodně fanoušků. Ano, zatím tam nejsme. Proč? Protože nemáme bubeníka a jsme omezení v živém vystupování. Máme za sebou tři alba a několik videoklipů. Také jsme vydali anglický singl u SOE record label. Kapelník Tonda Buček prošel ročním kurzem Toma Hesse "Music Career Mentoring Program", který je zaměřený na vedení kapely. V kurzu se nejen teoreticky probírá jak vést kapelu k úspěchu, ale jsou v něm zahrnuty i praktické úkoly. Proto se domníváme, že jakmile začne kapela pravidelně koncertovat, budeme směřovat ke svému cíli a velkým festivalům.
Co požadujeme: mít stejný cíl jako kapela a tah na branku. Chuť na sobě pracovat a zdokonalovat se a s námi pracovat na propagaci kapely. Pokud jsi profík, budeš mít u nás dost prostoru se vyřádit a ukázat. Pokud se ještě necítíš, vůbec není potřeba to hned vzdávat. Napiš a domluvíme se. Písničky jsou totiž psané tak, aby je zahrál i mírně pokročilý bubeník. Byť by se mohlo z nahrávek zdát jinak (a na nahrávce jsme se vyřádili), je většina opravdu jednoduchá a dají se bicí party samozřejmě i upravit a zjednodušit. Takže technickou úroveň hry nevidíme vůbec jako problém. Samozřejmě pro úplné začátečníky to není. Co se času týká, je třeba jezdit na koncerty a repertoár se naučit. My se scházíme pravidelně cca jednou za 14 dní, takže pokud budeš dostatečně blízko Brna, můžeš se připojit. A pokud bys byl z větší dálky, můžeš se repertoár naučit doma a pak se jen sejdeme např. na dvou delších zkouškách, repertoár secvičíme a vyrazíme na koncerty. Jsou i jiné české kapely, jejichž členové jsou z různých koutů republiky. A když to funguje jinde, může i u nás. Vše je to jen o tom chtít a domluvit se. Takže pokud se ti naše hudba líbí a máš zájem se k nám přidat a někam to s náma dotáhnout, tak vůbec neváhej, a hned nám piš. Buď na FB nebo na náš email kapela@rosanocturna.cz. Domluvíme se a uvidíme.

  8.12.2017 vyšlo třetí řadové album Za hradbami času.

 

  Kapela hledá muzikanty pro doplnění sestavy, aby mohla opět koncertovat.

Tonda Buček v prosinci 2017 dokončil a vydal třetí řadové album s názvem Za hradbami času

Aby po jeho vydání mohla Rosa Nocturna vyrazit na tour, hledá muzikanty na doplnění sestavy. Zejména bubeníka, kytaristu a basáka. Tonda Buček k tomu říká: "Mám sen realizovat propracovanou pódiovou show, s rekvizitami při koncertě, a promyšlenými kostýmy. Chci přinést do českých klubů něco nového. K tomu ale potřebuji muzikanty, kteří by se mnou takový záměr sdíleli a koncerty odehráli. K realizaci projektu potřebuji akutně bubeníka a ještě jednoho kytaristu. Samozřejmě se bude hodit i basák, případně další hudebníci. Nástrojů je na novém albu nespočet a muzikanty se zájmem hrát neodmítám. Snad jedinou podmínkou je zvládnutí koncertního repertoáru."

Protože se zatím nejedná o tvorbu nových písniček, ale pouze o naučení se písní z alba, není nutné, aby probíhaly klasické zkoušky. Materiál se všichni naučí doma a před tour proběhnou sehrávací zkoušky. Takže by spolupráce neměla být přehnaně časově náročná a muzikanti nemusí být z Brna. Více konkrétních a podrobnějších informací je možné získat mailem, telefonicky nebo osobně. Samozřejmě je možnost i dlouhodobé spolupráce. Nejen na jedno tour. Neváhejte se ozvat. email: kapela@rosanocturna.cz     mobil: +420 777 052 892 (Tonda)

Naše nadcházející koncerty můžete najít na našem Bandzone nebo FacebookuPřečtěte si starší rozhovor z roku 2016 s kytaristem Tondou o kapele, jejím fungování a chystání CD Zapomenuté příběhy na webu Metalforever.